Stała opieka nad seniorem to prawdziwe wyzwanie, które wymaga umiejętności, a nieraz również prawdziwego poświęcenia. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi profesjonalny personel SchwesterPflege, świadczący usługi opiekuńcze na terenie Niemiec, ale również w Polsce.

Opieka nad osobą starszą jest niejednokrotnie zajęciem pełnoetatowym. Wielu seniorów wymaga stałej opieki, gdyż trud sprawiają im podstawowe codzienne czynności, takie jak higiena, gotowanie czy przyjmowanie leków. Są też osoby starsze w trakcie rekonwalescencji lub po długotrwałej hospitalizacji, a także przewlekle chore, które potrzebują wsparcia 24 godziny na dobę. Opieka dochodząca nie zda w takim przypadku egzaminu. Niestety, nie zawsze bliscy seniora są w stanie zapewnić mu odpowiednią opiekę. I nie chodzi tylko o profesjonalizm takiej opieki, ale o fizyczne możliwości – nierzadko wsparcie rodziców lub dziadków uniemożliwia dzieciom czy też wnukom praca albo inne obowiązki dnia codziennego. Właśnie wtedy, gdy w rodzinie nie ma możliwości zapewnienia seniorowi stałej opieki, z pomocą przychodzą opiekunki oraz opiekunowie osób starszych.

Alternatywa dla domu opieki

W Polsce całodobowa opieka domowa seniorów jest wciąż średnio popularnym rozwiązaniem. Dużo częściej praktykowane jest umieszczanie osoby starszej w domu opieki. W Schwester Pflege wierzymy jednak – i potwierdzają to także doświadczenia naszych Klientów – że najlepsze dla seniora jest pozostanie we własnym domu. Nasz personel zapewnia seniorowi profesjonalne wsparcie każdego dnia w środowisku, które najlepiej zna i w którym czuje się bezpiecznie i komfortowo, to znaczy w jego mieszkaniu. Koszty opieki domowej są porównywalne do opłat za pobyt w domu spokojnej starości, a jakość takiej opieki jest znacząco wyższa. Dlaczego? Senior jest w znanym sobie miejscu i nie musi zmieniać otoczenia, a opiekunka osoby starszej jest do wyłącznej dyspozycji podopiecznego. Tymczasem przenosiny do domu opieki dla wielu osób starszych są niezwykle stresującym doświadczeniem.

Jak wygląda domowa opieka całodobowa nad seniorem?

Personel Schwester Pflege świadczy usługi opiekuńcze z zamieszkaniem na terenie całej Polski. Dzięki temu pozostaje do dyspozycji podopiecznego, zapewniając mu wsparcie w codziennym funkcjonowaniu. Czym zajmuje się opiekunka osoby starszej w takiej sytuacji? W zakres obowiązków wchodzi na przykład:

  • Przygotowanie posiłków i pomoc w ich konsumowaniu
  • Korzystanie z toalety
  • Pomoc w dbaniu o higienę ciała seniora
  • Wsparcie w codziennych sprawunkach, takich jak zakupy, wykupienie leków, badania czy wizyta u lekarza
  • Bieżące porządki w domu: pranie, zmiana pościeli, odkurzanie itp.
  • Dotrzymywanie podopiecznemu towarzystwa oraz wspólne spędzanie czasu.

Świadczone przez nasz personel usługi cechuje profesjonalizm – polecane przez nas opiekunki osób starszych posiadają adekwatne do zakresu wykonywanych obowiązków kwalifikacje. Zapraszamy do kontaktu – z chęcią opowiemy o tym, jak przebiega całodobowa opieka domowa nad osobą starszą w naszym wydaniu.