Faq
FAQ
W naszej firmie organizujemy wyjazdy w systemie zmianowym. Oznacza to, że zazwyczaj do 1 podopiecznego wyjeżdżają na zmianę 2 opiekunki. Najczęściej długość wyjazdu to 6-8 tygodni, jest to jednak kwestia indywidualnych ustaleń pomiędzy podopiecznym a naszą firmą. Zdarzają się także krótsze wyjazdy na zastępstwo, jest również możliwość dłuższego pobytu.
Podstawą jest doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą. Może to być również członek rodziny; ważne, aby opiekuna wiedziała, na czym polega pomoc podopiecznemu. Oczekujemy co najmniej podstawowej znajomości j. niemieckiego, która umożliwi codzienną komunikację. Mile widziane jest również prawo jazdy, a także ukończone kursy – np. z zakresu pierwszej pomocy lub opieki nad seniorem. Mile widziane są także ewentualne referencje.
Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z przesłanym zgłoszeniem. Następnie nasz pracownik kontaktuje się z kandydatem lub kandydatką do pracy telefonicznie. Pyta o wcześniejsze doświadczenie zawodowe, sprawdza znajomość języka niemieckiego, zadając kilka prostych pytań. Sprawdza również dyspozycyjność kandydata/kandydatki i preferencje związane z ofertą. Dalszym etapem jest przedstawienie konkretnej oferty pracy jako opiekunka osoby starszej w Niemczech. Nasz rekruter opowiada szczegółowo o podopiecznym, jego kondycji, warunkach finansowych i odpowiada na wszelkie pytania. Jeśli oferta spotka się z zainteresowaniem kandydata/kandydatki – przedstawiamy kandydaturę rodzinie. Na koniec przeprowadzamy drugą rozmowę, w której już szczegółowo ustalamy szczegóły związane z wyjazdem.
Nie, nasz zespół o wszystko zadba. Organizujemy podróż z Polski do Niemiec i z powrotem. Korzystamy z bazy sprawdzonych przewoźników, zarówno dużych firm przewozowych, jak i także tych mniejszych, świadczących usługę „od drzwi do drzwi”.
Stawka zależy w dużej mierze od doświadczenia opiekuna lub opiekunki osób starszych oraz od znajomości języka niemieckiego. Na jej wysokość ma wpływ także stan zdrowia podopiecznego. Warunki finansowe ustalamy zawsze indywidualnie.
Tak, na bieżąco rekrutujemy personel do pracy przy opiece osób starszych w Niemczech.
Wyjazd może zostać zorganizowany dość szybko – nawet w przeciągu kilku dni od zakończonej rekrutacji. Wszystko zależy od danej oferty, dyspozycyjności opiekunki osób starszych, a także naszych wspólnych ustaleń.
Nie, mamy oferty pracy w opiece także dla mężczyzn.
Jesteśmy do dyspozycji naszego personelu. Jeśli, będąc w Niemczech, masz problem – możesz liczyć na nasze wsparcie. Zadzwoń, a my tak szybko jak to tylko możliwe zareagujemy. Jeśli będzie taka potrzeba, do pomocy zaangażujemy naszego niemieckiego partnera, który w naszym imieniu udzieli Ci pomocy.
Nie. Nie pobieramy od Ciebie żadnych opłat. Gwarantujemy pokrycie kosztów podróży, a także zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego. Oznacza to, że nie musisz się martwić o finanse, podejmując pracę jako opiekunka osoby starszej w Niemczech.
Zawsze bierzemy pod uwagę preferencje naszych opiekunek i staramy się uwzględniać ich oczekiwania. Jeśli tylko jest taka możliwość – wychodzimy im naprzeciw. Opiekunka osoby starszej podczas rekrutacji do pracy informuje nas, jakiej płci podopiecznym chce się opiekować, a także z jakimi schorzeniami chce pracować. Wspólnie ustalamy wszystkie szczegóły
Do współpracy zapraszamy osoby już z podstawową znajomością języka. Każda oferta pracy dla opiekunki osoby starszej wymaga innego poziomu znajomości tego języka. Są oferty, gdzie podstawą jest dobra znajomość języka, są też takie, w których podstawowa znajomość
Większość ofert pracy wymaga choćby podstawowej umiejętności gotowania – podopieczny często nie może sam przygotować posiłków. Wówczas z pomocą przychodzi opiekunka. Są jednak i takie oferty, w których opiekunka nie musi zajmować się przygotowaniem posiłków.
Do współpracy zapraszamy osoby pełnoletnie. Jeśli jesteś osobą młodą, jednak masz już doświadczenie w opiece nad osobą chorą lub starszą, a także znasz język niemiecki na poziomie choćby podstawowym, zgłoś się do nas!
W każdej ofercie wygląda to inaczej. Wspólnie ustalamy, jak wygląda czas wolny – zazwyczaj jest to wyznaczony dzień lub dni w tygodniu lub określone godziny na co dzień.