Wyjazdy do pracy w Niemczech jako opiekunka osób starszych to ostatnio coraz bardziej powszechne zjawisko. Jest ono spowodowane popytem na rynku niemieckim na usługi opiekuńcze polskiego personelu – społeczeństwo niemieckie się starzeje, a polskie opiekunki gwarantują dobrą opiekę dla seniorów.

Z kolei wyjazd do pracy w Niemczech jako opiekunka osób starszych jest interesujący dla wielu osób, które poszukują legalnej i dobrze płatnej pracy. Stawarza bowiem możliwość zarobku nawet 1400 euro miesięcznie! Jednak wyjazd za granicę  napawa też obawami. Ty też zastanawiasz się nad pracą opiekunki osób starszych w Niemczech, ale masz obawy, czy podołasz? Doskonale to rozumiemy – możesz jednak liczyć na naszą pomoc.

Czy się nadaję?

Jeśli wiesz, z czym wiąże się praca przy opiece nad seniorem – masz takie doświadczenie np. w opiece nad osobą bliską (krewną czy sąsiadem), jesteś osobą cierpliwą, ciepłą i umiejącą zadbać o dobre samopoczucie seniora – to oznacza, że posiadasz predyspozycje, aby pracować jako opiekunka osoby starszej. Nie jest to praca łatwa, lecz daje wiele satysfakcji – ważne jest jednak, aby mieć odpowiednie podejście i cechy, które pozwolą dobrze zaopiekować się podopiecznym.

Czy porozumiem się z podopiecznym?

Wyjazd do Niemiec do opieki nad osobą starszą wymaga umiejętności porozumienia się z seniorem w języku niemieckim. Jeśli chcesz wyjechać do pracy jako opiekunka, powinnaś choćby w stopniu podstawowym znać język niemiecki. Jeśli nie znasz języka, a chcesz podjąć pracę opiekunki – nic straconego. Przy odpowiednim zapale, w krótkim czasie opanujesz podstawy języka. W internecie dostępne są bezpłatne lekcje. Możesz też wziąć udział w kursie języka niemieckiego dla opiekunek.

Od czego zacząć?

Jeśli masz odpowiednie cechy, wymagane w pracy opiekunki, potrafisz się porozumieć po niemiecku i jesteś gotowa na około 6-8 tygodni pobytu w Niemczech  – skontaktuj się z nami. Nasz zespół przedstawi Ci warunki zatrudnienia i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Następnie sprawdzimy poziom Twojej znajomości języka, a na koniec – zaproponujemy Ci oferty pracy w opiece dostosowane do Twojego doświadczenia i umiejętności.

Rekrutację możemy przeprowadzić przez telefon – w miłej i przyjaznej rozmowie zadamy Ci kilka prostych pytań, aby poznać Cię lepiej i sprawdzić, jak radzisz sobie z językiem niemieckim. Taka rozmowa nie jest zobowiązująca, nic Cię nie kosztuje, a w jej efekcie możesz poznać możliwości związane z wyjazdem do pracy.

A gdy już się zdecydujesz…

Zorganizujemy dla Ciebie komfortowy i bezpłatny przejazd do Niemiec, a podczas pobytu u seniora – zapewnimy zakwaterowanie i wyżywienie. Przez cały okres pobytu w Niemczech możesz też liczyć na naszą pomoc i wsparcie. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu z Schwester Pflege!